صفحه ها
دسته
لینک دوستان تبیان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 64663
تعداد نوشته ها : 23
تعداد نظرات : 2
Rss
طراح قالب
محمدرضا عابدي

ویروس کظم غیظ  (   kazm_gheyz   ) که مدتی است انتشار یافته است مشکلاتی را برای کامپیوترهای شخصی و دولتی ایجاد نموده است. بعضی از مشکلات ناشی شده از این ویروس عبارت اند از: (کزم غیز – کظم غیز – کزم غیظ  )

 1) قرار دادن   homepage   اکسپلورر به عنوان وبلاگ خودش به صورتی که هر موقع صفحه اکسپلورر را باز می کنیم به صورت اتوماتیک به وبلاگ مربوطه می رود و امکان حذف این حالت وجود ندارد.

2) غیر فعال کردن عنوان manage   در منوی حاصل از راست کلیک بر روی my computer ( یکی از کاربردهای گزینه manage  نصب نرم افزارهای مادر بورد و صدا و مودم و ... در ویندوزی که تازه نصب شده است می باشد.)

 3) غیر فعال کردن گزینه run در منوی start 4) پنهان نمودن گزینه folder options   در منوی tools در محیط  my computer

چگونگی انتقال این ویروس:

 این ویروس در حالت عادی در هنگام اتصال از اینترنت به کامپوتر انتقال می یابد و با حضور در سایت و یا وبلاگ خاصی انتقال نمی یابد.

 نحوه پاک کردن ویروس  kazm_gheyz

مرحله 1 - ابتدا دو گزینه ی  : regedit.exe و taskmgr.exe را به کمک گزینه search در منوی start جستجو نمایید. بعد عنوان آنها را به صورت دلخواه تغییر دهید. ( البته این کار موقعی لازم است که ویروس این دو گزینه را غیر فعال کرده باشد. اگر با زدن کلیدهای ctrl + alt + delete  برنامه task manager   اجرا شود یعنی هنوز ویروس این قسمت را فعال نکرده است. و یا اگر در گزینه run در منوی start     کلمه regedit را تایپ نمایید و ok را بزنید و کادر مربوطه باز شود یعنی هنوز ویروس این گزینه را نیز غیرفعال نکرده ، پس می توانید به مرحله 2 بروید.

مرحله 2 –   با زدن کلیدهای ctrl + alt + delete  برنامه task manager    را  اجرا کنید و در tab   با عنوان processes پروسه ها با عنوان  kazm_gheyz و کلمات مشابه را انتخاب و end process را بزنید.

 مرحله 3 - در گزینه run در منوی start     کلمه regedit را تایپ نمایید و ok را بزنید تا کادر مربوطه باز شود در سمت راست کادر my computer    را انتخاب نمایید و کلیدهای ctrl + f   را بزنید کلمه kazm   را وارد نمایید کلید search  را بزنید و عبارات یافته شده تحت عنوان kazm_gheyz را delete نمایید و این کار را ادامه دهید. تا جستجو نتیجه ی دیگر نداشته باشد و جستجو پایان یابد. وبلاگ گروه نرم‌افزاری مامطیر

مرحله 4-   صفحه my computer    را باز کنید و از منوی tools گزینه folder options ا انتخاب کنید و به تب view برید و تیک show hidden files and folders   را بزنید و تیک دو تا گزینه زیدر آن که با hide شروع می شود را بردارید و کلید    apply را بزنید.

مرحله 5 – هم با استفاده از گزینه search و هم به صورت جستجوی دستی از داخل همه درایوها دو فایل kazm_gheyz.exe و   autorun.info    را با زدن کلیدهای shift + delete     پاک کنید     .

مرحله 6 – یک نسخه از این ویروس در درایوهایی که ویندوز نصب کرده اید در شاخه Windows/system32  نیز منتشر شده است که باید در این شاخه به دنبال عنوان kazm_gheyz بگیرید و آنها را نیز پاک کنید.

مرحله 7-   به صفحه  internet explorer بروید و از منوی tools گزینه internet options را انتخاب کنید و home page را روی use blanked قرار دهید. پس از انجام این کارها ویروس از بین می رود در هر صورت می توانید این مراحل را تکرار نمایید تا از بین رفتن آن اطمینان حاصل نمایید.

 راه دیگر  برای آگاهی از حضور این ویروس در کامپیوترتان نصب ویروس کش  kaspersky  می باشد و اجرای آنها برای scan  کامپیوتر می باشد. و یا نصب نرم افزار   Trojan remover   می باشد. در هر صورت اگر دوباره به اینترنت وصل شوید ممکن است دوبار ه این ویروس به مامپیوتر شما انتقال یابد!!!!!!!!!!!!

موفق و پیروز باشید.

به نقل از : وبلاگ عصر دانش


دسته ها :
جمعه جهاردهم 1 1388
X